http://www.olga-gotseva-bg.com/2013/08/blog-post.html Омега 3/60 (Omega 3/60) | Здраве и Дълголетие с Coral Club International

Омега 3/60 (Omega 3/60)

Факти за Омега 3 мастните киселини.

Омега 3Смятате, че всички мазнини в храната са еднакви? Помислете отново.
Повечето хора биха отговорили с „мазнините” ако ги попитате коя хранителна група трябва да избягват. И докато е вярно, че някои видове мазнини в големи количества са вредни за вашия организъм (а какво остава за талията…), има такива, без които просто не бихме оцелели.
Сред тях са омега-3 мастните киселини, които се съдържат в храни като орехите, някои плодове и зеленчуци и студено водните риби като херинга, скумрия, есетра и аншоа.
Не само играят важна роля за здравето на клетъчните мембрани в целия организъм, но и ни помагат да се предпазим от много основни заплахи за здравето.

Ползите от омега-3 мастните киселини включват:
- намаляването на риска от сърдечни заболявания и удари,
- облекчаване на симптомите на хипертензията,
- депресията,
- синдромът на дефицит на вниманието и хиперактивност (СДВХ),
- болки в ставите и други ревматоидни състояния,
- за подхранване на кожата.
Някои проучвания дори показват, че омега-3 мастните киселини могат да подсилят имунната система и да ни помогнат да се предпазим от редица заболявания, в т. ч. и Алцхаймер.

И как точно омега-3 мастните киселини сътворяват толкова много чудеса със здравето на хората?



 
Според специалистите, един от начините е чрез подпомагане на производството в организма на химикали, които спомагат за овладяване на възпаленията – в ставите, в кръвния поток, в тъканите.
Също толкова важна е и способността им да намалят вредното влияние на друг основен вид мастни киселини, който се нарича омега-6 мастни киселини. Омега-6 мастните киселини се съдържат в яйца, птиче месо, зърнени закуски, зеленчукови масла, печива и маргарин и също така са смятани за изключително важни. Те поддържат доброто здраве на кожата, понижават холестерола и помагат на кръвта ни да стане „лепкава” за да може да се съсирва. Когато обаче омега-6 мастните киселини не са балансирани с необходимото количество омега-3 мастните киселини е възможно да възникнат проблеми.
Когато кръвта е твърде „лепкава” е по-лесно образуването на съсиреци, което пък може да повиши риска от удар и инфаркт. Стига да добавите омега-3 мастните киселини обаче, рискът от сърдечни проблеми вече се понижава.

Най-новите проучвания показват, че най-обещаващите ефекти на основните мастни киселини върху здравето се постигат чрез правилен баланс на омега-3 и омега-6 мастни киселини. Специалистите съветват да се стремите към съотношение от около 4 части омега-3 към една част омега-6 мастни киселини.
Казват, че повечето от нас дори не се доближават до тези стойности.
В диетата на средностатистическия човек съотношението е около 20 към 1 – 20 части омега-6 към 1 част омега три, и това е проблем. И докато намаляването на приема на омега-6 мастни киселини може да бъде полезно, още по-добре е да си набавяте по-голямо количество омега-3 мастни киселини с храната.

Как да включим достатъчно омега -3 киселини в нашия хранителен режим?


Източник на омега-ЗМаслото от ленено семе е много богат източник на омега-З. Използвайте го в салати и дресинги, тъй като с него не може да се готви. Лененото масло гранясва много бързо, когато е изложено на топлина, слънчева светлина или кислород. Ето защо трябва да се държи в хладилника за максимална ефективност и да се използва само върху студени храни. Мляното ленено семе е отлично, защото не само съдържа омега-З, но има и много белтъчини и фибри. Можете да купувате и предварително смляно ленено семе, но още щом се смели, маслото започва да се разваля. Затова е най-добре да купувате семената цели и да ги смилате сами в кафемелачката всяка сутрин. После ги поръсвате върху почти всичко, което ядете през деня. Можете да ги използвате дори върху десертите. Имат приятен вкус на ядки.
Яжте повече риба, особено студеноводна риба; предпочитайте риба, уловена в дивата природа пред тази от рибарници. Освен това колкото по-малко я готвите, толкова по-добре. Ако пържите риба във фритюрник, от омега-З не остава почти нищо. Независимо как я готвите, и без това трудно се запазват повече от 30 процента от полезните мазнини. Освен това ако рибата е отглеждана изкуствено, тя е по-богата на мастни киселини омега-6, отколкото на омега-3.

Яжте органично месо и органични млечни продукти от животни, хранени на паша. Ако животните не са хранени с паша, мазнините са наситени мазнини, а не основни, затова полезните мазнини са само от животни, гледани с паша.

Използвайте яйца, обогатени с омега-З. Това са яйца, снесени от хранени с ленено семе кокошки. Варените яйца съдържат повече неповредени омега-З от пържените, защото температурата на врящата вода е по-ниска.

Ето един списък с храни богати на омега 3 мастни киселини:


Хранителен продукт
Количество
Омега 3 мастни киселини (мг)
Ленено масло
1 супена лъжица
7196
Сьомга (течен вид)
1 супена лъжица
4767
Босилек
2 супени лъжици
16,6
Лозови листа (консерва)
една унция
236
Риба тон
100 гр.
1664
Броколи
100 гр.
258
Орехово олио
1 супена лъжица
1404
Спанак
1 унция
104
Пъстърва
100 г.
1175
Херинга
100 г.
920
Бяла риба
100 г.
450
Масло от пшеничен зародиш
1 супена лъжица
932
Яйчен жълтък
1 унция
159
Риба
100 г.
375


Добре е освен да добавяте тези храни към менюто си всеки ден, да приемате също и от пет до десет грама омега-3 мастните киселини под формата на капсули. Когато приемате омега-3 мастните киселини, трябва да си осиryрите и добър източник на витамин Е, защото той помага за справяне с токсичното въздействие от яденето на започнало да гранясва олио.

Нужно е да приемате всеки ден Омега-3 мастните киселини. Необходимо е известно време, за да изчезнат последствията от години хронично гладуване за омега-3 мастните киселини. За да разбере организмът ви, че омега -З вече са в изобилие и отсега нататък винаги така ще бъде.

Не пропускайте нито един ден без омега-3 мастните киселини!

Омега-3 в борбата против сърдечно-съдовите заболявания.

Колкото по-низки са стойностите на омега-3 мастните киселини в кръвта, толкова е по-голяма възможността за сърдечен удар и неизлечима болест, и толкова организмът е по-податлив към възпалителни процеси.
Все по-често става дума за омега-3 мастните киселини и за положителното им влияние върху нашето здраве. Ако продължавахме да следваме начина на хранене на предците ни, не бихме имали нужда от тази хранителна добавка.
В днешно време обаче, поради лошите хранителни навици, не приемаме необходимите количества мастни киселини и като резултат се наблюдава влошаване на здравето. Затова имаме нужда отново да включим омега-3 в нашия хранителен режим, независимо дали чрез консумацията на храни или чрез употребата на хранителни добавки.
Известно е, че тлъстите риби са богати на полезни мастни киселини. Честата консумация на риба помага за доброто здравословно състояние. Това е доказа но от изследвания, извършени на групи хора като ескимосите и японците, които обратно на нациите от западните страни, включват често рибата в своето меню и имат по-малко случаи на сърдечно-съдови заболявания. Омега-3 мастните киселини помагат за намаляването на кръвното налягане и предотвратяват вграждането на тромбоцити, които често запушват кръвоносните съдове на сърцето и в резултат на това се стига до сърдечен пристъп на миокарда.

Ползата от мастни киселини:
• По-малка опасност от сърдечно-съдови заболявания.
• Поддържат здравето на мозъка.
• Предотвратяват ракови образувания.
• Намаляват болката при възпаления.
• Предотвратяват астма.
• Редуцират риска от преждевременно раждане и малко тегло на новороденото.

Според едно ново американско научно изследване, храната богата на омега-3 мастните киселини помага за предотвратяването на сърдечен пристъп, но има и полезно действие след един сърдечен удар. Доста от положителните качества на омега-3 мастните киселини са били установени от изследвания, които се правят от 20 години насам и така кардиолозите ги препоръчват на своите пациенти, които имат проблеми с ракови образувания или сърдечни проблеми с цел да намалят опасността от влошаване на болестта.

При липса на необходимите мастни киселини се забелязват следните симптоми:
• Умора
• Твърда кожа
• Лабилна имунна система
• Гастроентерологични смущения
• Забавяне на растежа
• Психични смущения
• Безплодие.

По-сериозни симптоми, които могат да се регистрират:
• Сърдечно-съдови болести
• Артрит
• Астма

Омега 3/60  (Omega 3/60)


Омега 3/60  (Omega 3/60)
• нормализира развитието и работата на мозъка;
• оказва профилактично и лечебно действие на сърдечносъдовата система;
• помага при атеросклероза, болестта на Алцхаймер, хипертония, захарен диабет, ревматизъм и подагра;
• успешно се прилага при лечението на кожни заболявания, като псориазис, екзема, алергичен дерматит, обменно-дистрофни изменения на кожата.

Продуктът «Омега 3/60» съдържа натурално масло от морски риби, което е богат източник на полиненаситени мастни киселини омега-3 и витамин Е. Те играят важна роля в профилактиката на атеросклерозата и свързаните с нея сърдечни заболявания.

Изследванията показват, че съдържанието на полиненаситени мастни киселини омега-3 в биологично активната хранителна добавка «Омега 3/60» е повече от 60% от общото количество мастни киселини, необходими на организма за един ден. Тя отговаря на найвисоките стандарти за качество, пречистена е изключително добре и няма специфичната миризма и вкуса на рибата. Използването на съвременните методи за обработване на рибеното масло (микрохерметизация на капсулите) гарантира защитата на полиненаситените мастни киселини омега-3 от окисление и загуба на полезните им свойства.

Действие на активните съставки:
Основните функции на полиненаситените мастни киселини са участието им в изграждането на клетъчните мембрани и в синтеза на тъканните хормони – ейкозаноидите. Към тях принадлежат простациклините, простагландините, левкотриените и тромбоксаните, които регулират локалните клетъчни и тъканни функции, включително и възпалителните реакции, работата на тромбоцитите, левкоцитите и еритроцитите, свиването и разширението на кръвоносните съдове.

Полиненаситените мастни киселини омега-3 предпазват ендотела от увреждане и представляват структурен елемент на клетките, изграждащи имунната, нервната и сърдечно-съдовата система, както и ретината на очите. Те имат значение както за правилната структура, така и за функционирането на тези клетки.
Недостигът на полиненаситени мастни киселини омега-3, поточно на ейкозапентаенова (ЕПК) и докозахексаенова (ДХК) киселина, е една от причините за развитието на атеросклерозата и свързаните с нея заболявания, като исхемична болест на сърцето, болест на Алцхаймер и други.

Витамин Е защитава фосфолипидите, изграждащи клетъчните мембрани, от прекисно окисление и увреждане в резултат на действието на свободните радикали. Той повишава работоспособността и съпротивителните сили на организма спрямо патогенните микроорганизми.

Начин на употреба: да се използва в качеството на хранителна добавка по 1-2 капсули дневно, да се приема половин час преди хранене.

Предупреждение: при алергии към рибни продукти преди употреба е желателна консултация с лекар.

Код: 91621

Омега 3/60, 30 капсули





Код: 91666

Омега 3/60, 90 капсули






Представям на Вашето внимание един експеримент, извършен с 1 капсула Омега 3/60 от компания Coral Club и парче стиропор в чаша вода!




0 коментара :

Публикуване на коментар

Яндекс.Метрика